Školske odore - obavijest roditeljima
Autor: Željko Kelava, 2. 3. 2017.

Poštovani roditelji!

Obradom podataka, a vezano uz inicijativu uvođenja školskih odora u školi za učenike od I. do VIII. razreda, naša Škola jedna je od ukupno pedeset i jedne (51) osnovne škole Grada Zagreba koja je podržala inicijativu uvođenja školskih odora za sve učenike škole (takvih je trideset škola) ili samo za pojedine razredne odjele tj. učenike u školi (dvadeset i jedna osnovna škola).

Inicijativa Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sporta predviđa da u svom odgojnom djelovanju Škola potiče nošenje odore kao svakodnevne školske odjeće, ali ne i da sankcionira učenike i učenice koji ih neće redovito nositi, bez obzira na razloge. Svrha inicijative nije sankcioniranje za (ne)nošenje školske odore, već promoviranje poticajnog radnog okružja u kojem će se učenicima omogućiti aktiviranje maksimalnih kognitivnih potencijala i isticanje znanjem, pozitivnim ponašanjem, prijateljskom, vršnjačkom i kolegijalnom suradnjom i empatijom, a ne odjećom. Nošenje školske odore ima za cilj pomoći djeci u razvijanju osjećaja pripadnosti razrednom odjelu i školi u cjelini i nikako ne smije biti razlikovni čimbenik u bilo kojem pogledu, stoga vas molimo da djelujete afirmativno prema svima koji su odabrali nositi je, ali i onima koji su izabrali suprotno te da prevenirate i onemogućite negativna ponašanja od strane vršnjaka i ostalih dionika u bilo kojem smjeru.