Projekt Poticanje čitanja putem medija u OŠ Marije Jurić Zagorke
Autor: Nataša Jakob, 14. 2. 2022.

Projekt Poticanje čitanja putem medija provodi se i nakon Godine čitanja.

Pod motom: „Čitajmo da ne ostanemo bez riječi“ 3. veljače povodom Svjetskog dana čitanja u našoj školskoj knjižnici knjižničarka Ana Brčić Bauer održala je satove čitanja naglas s učenicima prvih razreda. Učenici su čitali slikovnicu W. E. Joycea: Fantastične leteće knjige g. Morissa Lessmorea, a potom pogledali i istoimeni animirani film.

Svjetski dan čitanja naglas uoči Valentinova,obilježili smo i poetskim događanjem "Ljubav naglas" u organizaciji učiteljice Hrvatskoga jezika Nataše Jakob. Za učenike 6. razreda ljubavnu liriku čitale su njihove razrednice Nataša Jakob,  Ana Kirin, Irena Škarica Milek i Antonija Volf Kulić, a rado se pridružila i profesorica TZK-a Mirjana Dujmović Žalac te knjižničarka Ana Brčić Bauer. Učenici su mogli odigrati i ljubavno kolo sreće i okušati se u pisanju ljubavnih stihova.

U valentinovskom tjednu, 14. – 16. veljače, učenici 5. i 7. razreda čitaju i slušaju ljubavne pjesme domaćih i stranih izvođača, zapisuju omiljene stihove i stvaraju nove pjesme od poznatih stihova uz moto Ljubav ljude veže da se na razbježe.

Projekt aktualizira važnost čitanja u sebi i naglas jer je čitalačka pismenost bitna za razvoj svih drugih pismenosti.

U ožujku projekt nastavljamo povodom rođendana spisateljice čije ime nosi naša škola – Marije Jurić Zagorke, 2. ožujka, i Svjetskog dana pisaca, 3. ožujka.

Projekt se provodi uz mentorstvo voditeljica Filmske i radijske družine ZAG: A. Brčić Bauer, N. Jakob i M. Horvatek Forjan.

Čitajmo, čitanje  je užitak!