VEČER ZAGORKINIH ODLIKAŠA
Autor: Ivana Sigečan, 31. 5. 2010.

Naša škola, koja jedina u nas nosi ime slavne i popularne spisateljice, diči se s pedesetak nagrada i priznanja koja su njezini učenici osvojili na županijskim i državnim natjecanjima LIDRANO,a u četvrtak, 20. svibnja organizirali su i Večer Zagorkinih odlikaša, na kojoj su učenike i njihove mentore u prigodnu programu nagradili knjigama i filmovima.

Na večeri ispunjenoj cvijećem, ritmičkom gimnastikom, krasnoslovima i tugom zbog skorog rastanka osmaša koji se za mjesec dana opraštaju od svoje škole, filmska družina ZAG koja na školi uspješno djeluje već niz godina, prikazala je i svoje ovogodišnje rezultate te najavila buduće uspjehe.

Tako se mogla čuti radijska dokumentarna emisija o klađenju naslovljena Imaš kaj sitno?, koja se pozabavila uraslošću klađenja u sve slojeve društva, pa i među mlade osnovnoškolce.

U filmskom dijelu programa prikazani su novi radovi članova ZAG-a.Posjetitelji su tako mogli vidjeti reportažu Višebojac u Zagorki, dokumentarni zapis višebojnih školskih natjecanja.

Prikazan je i još jedan dokumentarni film sportske tematike, Prvakinje, koji kroz priče tri generacije trenerica i natjecateljica ritmičke gimnastike, koje su međusobno povezane jer je Dubravka Kolar-Čunko i sama bila natjecateljica, pa zatim trenerica Gordani Cimaš, koja je sada trenerica najmlađoj i vrlo uspješnoj Ani Tomkić.

Film Srce puno tajni lirski je zapis o dvije sestre, Emini i Lamiji Džanić, koje su odlične učenice, talentirane i uspješne natjecateljice u nekoliko predmeta u kojima su se natjecale sve do državne razine, a Emina je i pjesnikinja koja kaže da je sretan čovjek koji zna pričati jezikom srca. Sestre su bile i vrlo zapažene voditeljice program Večer Zagorkinih odlikaša,a Emina je, koja uskoro odlazi u srednju školu najavila je kako će se često i rado vraćati ZAG-u i Zagorci.

Priloženi dokumenti:
Pohvaljeni učenici.doc (30.50 KB)